Ana Sayfa Kadın Estetik Estetik ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Estetik ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Güzel bir görünüme kavuşmayı hepimiz isteriz. Günümüzde bu amaç doğrultusunda pek çok insan botoksla gençleşme, liposuctionla yağ aldırma ve burun estetiği gibi işlemler yaptırıyor. İşte, estetik ile ilgili doğru bilinen yanlışlar..

Estetik ile ilgili doğru bilinen yanlışlar

Estetik cerrahi ile ilgili kulaktan dolma bilgiler ve yalan yanlış uydurmalar yüzünden pek çok kadın bu işleme olumsuz olarak bakmaktadır. Estetik ile ilgili akıllarda sıkça yer eden bazı soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Burun estetiğinden sonra burnumda çökme olur mu ?

Burun ameliyatı olmak isteyen kişilerin en çok sorduğu sorulardan birisi de, estetik işleminden sonra burunda çökme meydana gelip gelmeyeceğidir.

Burun ameliyatından sonra her hastanın burnunda çökme meydana gelecek şeklinde bir genelleme yapmak çok yanlıştır. Tecrübeli bir plastik cerrah tarafından yapılan ameliyattan sonra burun kemiğinde ve burun kenarlarında çökme çok rastlanan bir olay değildir.

Burun ameliyatı sonrası burunda çökmenin sebebi ise, daha çok ameliyat sonrası gelişen bir komplikasyondur.

Estetik ameliyatı olursam hayatım değişir mi ?

Estetik ameliyatlara çok fazla anlam yüklemek ve büyük beklentilere girmek kişinin hayal kırıklığı yaşamasına neden olabilir. Estetik ameliyatı olursam evliliğimi kurtarabilirim ya da işimde yükselebilirim gibi beklentilere girmek çok sağlıklı değildir.

Bu beklentiler son derece tehlikeli olabildiği gibi aynı zamanda kişinin daha da mutsuz olmasına yol açabilir. Çok iyi görünmeyen bir burna sahip olan bir kişi, başarılı bir burun ameliyatı sonrasında özgüveni artabilir ya da hayata daha pozitif bakabilir.

Hedeflenen amaç da budur. Ancak kişinin sosyal hayatının daha iyi yönde ilerleyeceği ya da sorunlarının ortadan kalkacağı gibi düşüncelere kapılmak, kişinin moralinin bozulmasına neden olabilir.

Liposuction zayıflamak için kullanılan bir yöntem midir ?

Estetik

Toplumda sıklıkla tartışılan konulardan birisi de, liposuction ameliyatı ile kilo verilip verilmeyeceğidir. Liposuction ameliyatı esasında kilo verdirmeye yönelik bir yöntem değil, vücut şeklini düzeltmek için tercih edilen bir işlemdir.

Örneğin, basen bölgesindeki fazlalıklardan yapılan tüm egzersiz ve diyetlere rağmen kurtulmak mümkün olmuyorsa ve obezite söz konusu ise, liposuction hayat kurtarıcı bir çözüm olabilmektedir. Liposuction işlemi sırasında, hastanın belli bölgelerde kümelenen yağ birikimleri alınarak daha sağlıklı bir hayata ve daha ideal bir vücut görünümüne ulaşması hedeflenir.

Liposuction ameliyatı sırasında vücuttan 3-5 litre arasında yağ alınır. Alınacak yağ miktarı kişinin vücut yapısına göre değişiklik gösterir.

Editörün Seçimi

Burun Estetiği Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mide Yanması Nedenleri

Bunları Kaçırma!

İlişkilerde En Büyük Tartışma Nedeni: Telefon

Online araştırma şirketi DORinsight'in yaptığı "Sevgililer Günü ve Sosyal Medya Araştırması" sonuçlarına göre katılımcılar sevgilisi ya da eşiyle ilgilenirken telefon ile vakit geçirilmesinden rahatsızlık...

Estetik Yaptırırken Bunlara Dikkat Edin

Son günlerde karşımıza sıklıkla çıkan estetik facialarının ardı arkası kesilmiyor. Yaşanılan estetik mağduriyetleri, daha önce herhangi bir estetik girişiminde bulunmayan pek çok kadını tedirgin...

Catoptric Tristesse: İnsanların Hakkımızda Ne Düşündüğünü Merak Etme

İnsanların hakkımızda ne düşündüğünü, iyi ya da kötü olarak neler hissettiğini merak ederiz. Catoptric Tristesse, insanların hakkımızda ne düşündüğünü merak etme ve bilmediğimiz için geçici...

Gül Yaprağı Dudak Peelingi Nasıl Yapılır?

Dudak peelingi alternatiflerinde bir yenisi daha: Gül yaprağı ile bakım yapmak! Peki neden gül yaprağını tercih ediyoruz ? Gül yaprakları oldukça geniş alanda kullanıma sahiptir....

Hem Düşündüren Hem De Ders Niteliğinde Olacak Aşka ve Hayata Dair 9 Güzel Söz

Hepimizin ilişkiler üzerine az çok değişmez kuralları vardır. Bunlar aynı zamanda karşı tarafa nasıl davranacağımızı da belirler. Ünlü düşünürlerin aşka ve hayata dair birbirinden...