Dudak peelingi alternatiflerinde bir yenisi daha: Gül yaprağı ile bakım yapmak! Peki neden gül yaprağını tercih ediyoruz ?

Gül yaprakları oldukça geniş alanda kullanıma sahiptir. Kozmetik, krem, gül likörü, parfüm, yağ, gül şarabı ve sabun gibi pek çok alanda tercih ediliyor.

Ayrıca yenilebilir çeşitleri de mevcut. Mesela gül lokumu, gül reçeli ve içilebilir gül çayı bunlardan bazıları. Eh, madem bu kadar geniş kullanım alanına sahip, biz de dudak peelingi sayesinde daha parlak ve canlı bir görünüme kavuşalım dedik ve gül yaprağıyla yenileyici bir bakım peelingi yapmaya karar verdik ve çok da güzel oldu. Hazırsan başlayalım 😊

Gül Yaprağı Dudak Peelingi Malzemeler

  • 1 adet gülün yaprakları ve 1 kase süt

Nasıl Hazırlıyorum?

Sütün içerisine gül yapraklarını ekleyelim. Karıştırarak yaprakların ezilmesini sağlıyoruz. Ardından bu karışım ile dudaklarınızı ovalayın. Ilık su ile durulayın. Arzu ederseniz duruladıktan sonra dudak kreminizi de kullanabilirsiniz.

Özellikle dudaklarda görülen renk bozukluğu sorununa etkili bir çözüm sağlayan gül yaprakları, içerisinde kimyasal bulunduran kozmetik ürünler gibi cildimizin pH seviyesini etkilemiyor. Ayrıca süt de dudaklarınızın renginin açılmasına olanak sağlıyor.

Ayrıca bunlara da göz atmayı unutma!

Bal ve Tarçın İkilisi: Porselen Gibi Bir Cilt İçin Doğal Maske Tarifi

Kahve Lezzetleri: Türk Kahvesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz