Tatil deyince herkesin aklına deniz, havuz, kum ve güneş gelir. Kültürel tatili birçoğumuz es geçeriz. Biz de bu sefer rotamızı Güneydoğu’ya çevirelim dedik. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapan güzel şehirlerimize hayran kalacaksınız. İşte Güneydoğu’da görülmesi gereken şehirler;

1-Gaziantep

Güneydoğu'da

Gaziantep deyince akla ilk gelen leziz yemekleridir ama böyle dersek müzelerine haksızlık yapmış oluruz. Gaziantep; Antep Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Avrupa’nın en büyük 3. Hayvanat Bahçesi, Bakırcılar Çarşısı ve daha sayamadığımız birçok güzelliğe sahip. Aynı zamanda şehir parklarla doludur. Güneydoğu’nun en büyük AVM’si de burada. Özetle leziz yemekleri yerken tarihin tadını çıkarın.

2-Mardin

Güneydoğu'da

Mardin deyince akla ilk gelen söz “bir yanda ezan sesi, bir yanda kilise çanları” dır. Aynı zamanda eskilerin Mezopotamya’sı Mardin, eski evleri ve sevecen insanlarıyla sizi kucaklayacak.

3-Şanlıurfa

Güneydoğu'da

Peygamberler şehri Şanlıurfa; Balıklıgölü’yle, Halfeti’deki yeraltı şehriyle ve eski evleriyle bir bütündür. Köyleri iklimden dolayı oldukça kuraktır. İnsanları şehir gibi fazlasıyla sıcak ve yardımseverdir.

Güneydoğu’da Görülmesi Gereken Şehirler adlı yazımızı sevdin mi ? Bunlara da göz atmayı unutma! 😊

Kariyer Hedefi Olanlar İçin: Geleceğe Hazır Mısınız?

Doğanın Dengesi Bozulursa Ne Olur ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz