Hayatımızın önemli anlarından biri olan iş görüşmesinde, özgüvenli ve dakik olmanın yanı sıra giyimine dikkat etmek de önemlidir. İyi bir özgeçmişe sahip olabilirsiniz ancak iş görüşmesi esnasında etkili bir performans gösteremezseniz, haliyle özgeçmiş pek de ciddiye alınmayabilir.

İlk izlenim önemlidir

İşin niteliğine, mevcut şirketin yapısına ve çalışacağınız alana uygun bir şekilde giyinmelisiniz. Unutmayın, karşı tarafa vereceğiniz enerji, duruş ve özgüven sizi ortaya çıkaran etkenlerden bazılarıdır. Resmi kurumlar için yapılacak olan iş görüşmelerinde çoğunlukla siyah, beyaz ya da lacivert tercih edilmektedir.

Dakik olun

İş görüşmesine zamanında gitmelisiniz. Geç kalmanız ya da ertelemeniz gibi bazı durumlar karşı taraf için pek de etkili bir görüşme olmayacaktır.

Bilgi sahibi olun

Başvurduğunuz kurum hakkında önceden mutlaka bilgi edinmelisiniz. Ayrıca bu işe karşı ne kadar hevesli ve ilgili olduğunuzu da ifade eder.

Renkler önemlidir

İnsanların duygu ve düşüncelerine etki eden faktörler üzerine yapılan araştırmalar, bu konuda renklerin de bir ilgisi olduğunu savunuyor. Bunu göz önüne alarak iş görüşmesine giderken seçeceğiniz kıyafetin rengine de özen göstermelisiniz. Siyah ve kırmızı gibi özgüveni temsil eden renklerden faydalanabilirsin. 

Aynı zamanda gri veya beyaz gibi renkler de tercih edilmektedir. Fakat bu renkler dışında özellikle neon renklerden ve donuk bir kahverengi tonundan da kaçınmalısınız.

İş Görüşmesinde Nasıl Giyinilmeli adlı yazımızı sevdin mi ? Bunlara da göz atmayı unutma!

Izgara Sebze

En Sağlıklı Baharatlardan Bile Daha Sağlıklı Olan Kekik Çayının 10 Mucizevi Faydası

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz