Günümüzde sıklıkla aratılan estetik yöntemlerinin başında rinoplasti geliyor. Estetik cerrahide en çok yapılan operasyon olan rinoplastiyle ilgili bazı bilgileri sizin için hazırladık. Keyifli okumalar!

Rinoplasti Nedir ?

Rinoplastiyle burun şekil bozukluğunu düzeltmek daha da kolay bir hale gelmiştir. Estetik cerrahide sıklıkla tercih edilen burun estetiği, hastanın nefes almasına engel olan kemik ve kıkırdak eğriliklerini ( deviasyon ameliyatı ) düzeltmeyi amaçlar. Estetik burun ameliyatındaki temel amaç; hastanın yüz profiline uygun burun şeklini ortaya koymak ve doğal olan ( estetik olduğu belli olmayan ) bir burun yapmaktır.

Estetik burun ameliyatı ile ilgili çok sorulan sorular ve cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Burun, yüzün orta bölümünde yer alan ve hava pasajını kapsayan oldukça önemli bir organdır. Estetik burun ameliyatı yapılırken bu konuya dikkat edilmektedir. Burun yapısında meydana gelen bozukluklar da aynı ameliyat esnasında düzeltilmelidir. Estetik bir görünümün yanı sıra, hastanın rahat bir şekilde nefes alıp verebilmesi de göz ardı edilmemesi gereken bir konudur.

Estetik burun ameliyatı esnasında, kemik ve kıkırdak dokuları deri ve mukozadan ayrılarak, kıkırdak yapıların yeniden şekillendirilmesi işlemi yapılır. Hastanın burun deliklerinden içeriye yapılan kesilerle gerçekleştirilen bu işlem, hastanın cildinde kesi izleri kalmasına neden olmaz.

Estetik hakkında merak ettiğiniz soruların cevabına buradan ulaşabilirsiniz.

Editörün Seçimi

Bilinçaltını Etkileyen Sözler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya giriniz