Ana Sayfa İlişki Cinsellik Tantrik Seks Hayatımıza Neler Katıyor ?

Tantrik Seks Hayatımıza Neler Katıyor ?

Cinsellikte hazzı artırmak ve orgazm süresini uzatmayı amaçlayan tantrik seks, dokunmaktan öte zihinsel olarak bütünleşmeyi amaçlar.

Tantrik seks kökenleri antik Hint uygarlıklarına dayanmaktadır.

İçimizdeki cinsel enerjiye dokunmak, orgazmın enerjisini bütün vücuda yaymak ve hem kadının hem de erkeğin enerjisini yönlendirmek tantrik seksin amaçları arasında yer alır.

Great Sex Made Simple: Tantric Tips to Deepen Intimacy and Heighten Pleasure kitabının yazarları Mark Michaels ve Patricia Johnson beş bin yıllık geçmişi olan tantrik seks hakkında şu açıklamalarda bulundu:

 “Klasikleşmiş bir cinsel ritüelde, çiftler birbirlerine tanrının bir görüntüsüymüş gibi yaklaşırlar. İnsanları sevişirken ve hayatlarının tüm alanlarında birbirlerine karşı saygılı davranmalarını teşvik ediyoruz. Tantrik yaklaşım teknikten çok zihinsel orgazm ile ilgili ve güçlü kalmakla hiç alakası yok.”

İlk defa tantrik seks yapacaklar için bazı tüyolar

Samimi bir ortam yaratmak önemlidir

Tantrik sekse hazırlanırken belki de en önemli unsurlardan birisi seçilecek ortamdır. Seçeceğiniz ortamın konforlu, rahat ve huzurlu olması pratiklerin daha verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar ve alacağınız hazzı artırır. Ayrıca odanın sessiz, sade ve temiz olması da psikolojik açıdan rahatlık sağlar.

Göz teması kurun

Seks esnasında partnerinizin gözlerine bakmak, birbirinize değer verdiğinizi ve özel olduğunu hissettirir. Partnerinizin gözlerine bakarak mükemmel bir uyumu yakalayabilirsiniz.

Aşkın uyumu

Tantrik sekste başarılı olmanın diğer bir kuralı: uyumlu olmak. Bunun için ilk olarak nefes alışverişlerinizi koordine etmelisiniz. Seks esnasında partnerlerden birisi nefes alıyorken diğerinin nefes vermesi, uyum sağlamayı kolaylaştırır. Nefes pratiklerinin temelinde tantrik sekste başarılı olmak ve uyumu en üst seviyeye taşımak yatar.

Acele etmeyin

Tantrik cinselliğin en önemli noktasından biri ön sevişmenin verimli geçmesidir. Bu yüzden acele etmeyin. Ön sevişmenin uzun olması aynı zamanda tantrik sekste başarılı bir doyuma ulaşmayı sağlar. Yavaş hareket etmek daha fazla enerjiyle dolmanızı sağlar. Bu sayede partnerinize daha fazla odaklanabilir ve tantrik seksin pratiklerine kulak vererek cinsel hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Tantrik Seks

Ünlü seks, ilişki ve aynı zamanda travma uzmanı olan Psalm Isadora’nın “KISS” yöntemi

1- K-Kinetic ( Kinetik )

İçimizdeki cinsel enerjiye dokunmak ve onunla kucaklaşmak anlamına gelen kinetik, Tantra’nın gerçek misyonunu açıklamak için kullandığı yöntemlerden birisi.

2- I-Intimacy ( Samimiyet )

Tantra’nın prensibi altında, samimiyet bağlarını artırarak düşünceli bir seks anlayışı yer alıyor.

3- S- Slow Down ( Yavaşlamak )

Tantrik seksin tüyolarını verirken acele etmemeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Tantra’nın prensipleri arasında ön sevişme ve cinsel ilişkinin yavaş ve uyumlu bir şekilde ilerlemesi gerektiği yer alıyor. Peki bu ne anlama geliyor ? Isadora bu sayede, partnerinize karşı daha uyum odaklı ve birbirinizin hislerinize karşı daha fazla kulak verebildiğinizi söylüyor.

4- S- Sensuality ( Duygusallık )

Ön sevişme esnasında duygusallığı ve aşkın uyumunu artırdığınızda, kalbinizi, bedeninizi ve ruhunuzu partnerinize açmış oluyorsunuz. Bu hem kendi öz benliğinize saygı duyduğunuzu hem de partnerinize önem verdiğinizi gösterir. Verimli bir cinsellik için uyum yakalamak ve bunu sürdürmek en az diğer unsurlar kadar önemlidir.

Editörün seçtikleri

Çilek Cinsel İsteği Artırıyor

Girişimcilik Genini Harekete Geçiren Sözler

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin

Bunları Kaçırma!

Bebeklere Ne Zaman Su Verilmeli ?

Yenidoğan bebekler için en gerekli besin kaynağı anne sütüdür. Anne sütünün dışında da bazı dönemlerde bebeğin daha sağlıklı beslenebilmesi için su ihtiyacının da karşılanması...

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Birçok bebek ve anne için zorlu bir süreci ifade eden diş çıkarma dönemi çoğunlukla 3-4 aylık bebeklerde başlar. Genellikle 6-7 aylık bebeklerde diş çıkarma...

Kalp Dostu Besinler Nelerdir ?

Sağlıklı bir yaşamın sırrı, kalp sağlığını korumaktan geçiyor. Ülkemizde kalp ve damar hastalıklarının sayısı her geçen gün artmaya devam etmekte. Peki, kalp dostu besinler...

Kıskançlık İlişkilerimizi Nasıl Etkiliyor ?

Romantik bir ilişkiniz var. Ancak son zamanlarda sıklıkla baş gösteren öfke nöbetleri ve kıskançlık krizleri mi yaşıyorsunuz ?

Bu Kitap Okuma Köşelerinden Hangisi İçini Isıtıyor ?

Pek çok uyku uzmanı, yatmadan önce günlük stresi azaltacak kitap okuma egzersizlerinin, zihni sakinleştirip daha kaliteli bir uyku çekmemizi sağladığını belirtiyor. Peki, bu kitap...