Ana Sayfa İlişki Cinsellik Tantrik Seks Hayatımıza Neler Katıyor ?

Tantrik Seks Hayatımıza Neler Katıyor ?

Cinsellikte hazzı artırmak ve orgazm süresini uzatmayı amaçlayan tantrik seks, dokunmaktan öte zihinsel olarak bütünleşmeyi amaçlar.

Tantrik seks kökenleri antik Hint uygarlıklarına dayanmaktadır.

İçimizdeki cinsel enerjiye dokunmak, orgazmın enerjisini bütün vücuda yaymak ve hem kadının hem de erkeğin enerjisini yönlendirmek tantrik seksin amaçları arasında yer alır.

Great Sex Made Simple: Tantric Tips to Deepen Intimacy and Heighten Pleasure kitabının yazarları Mark Michaels ve Patricia Johnson beş bin yıllık geçmişi olan tantrik seks hakkında şu açıklamalarda bulundu:

 “Klasikleşmiş bir cinsel ritüelde, çiftler birbirlerine tanrının bir görüntüsüymüş gibi yaklaşırlar. İnsanları sevişirken ve hayatlarının tüm alanlarında birbirlerine karşı saygılı davranmalarını teşvik ediyoruz. Tantrik yaklaşım teknikten çok zihinsel orgazm ile ilgili ve güçlü kalmakla hiç alakası yok.”

İlk defa tantrik seks yapacaklar için bazı tüyolar

Samimi bir ortam yaratmak önemlidir

Tantrik sekse hazırlanırken belki de en önemli unsurlardan birisi seçilecek ortamdır. Seçeceğiniz ortamın konforlu, rahat ve huzurlu olması pratiklerin daha verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlar ve alacağınız hazzı artırır. Ayrıca odanın sessiz, sade ve temiz olması da psikolojik açıdan rahatlık sağlar.

Göz teması kurun

Seks esnasında partnerinizin gözlerine bakmak, birbirinize değer verdiğinizi ve özel olduğunu hissettirir. Partnerinizin gözlerine bakarak mükemmel bir uyumu yakalayabilirsiniz.

Aşkın uyumu

Tantrik sekste başarılı olmanın diğer bir kuralı: uyumlu olmak. Bunun için ilk olarak nefes alışverişlerinizi koordine etmelisiniz. Seks esnasında partnerlerden birisi nefes alıyorken diğerinin nefes vermesi, uyum sağlamayı kolaylaştırır. Nefes pratiklerinin temelinde tantrik sekste başarılı olmak ve uyumu en üst seviyeye taşımak yatar.

Acele etmeyin

Tantrik cinselliğin en önemli noktasından biri ön sevişmenin verimli geçmesidir. Bu yüzden acele etmeyin. Ön sevişmenin uzun olması aynı zamanda tantrik sekste başarılı bir doyuma ulaşmayı sağlar. Yavaş hareket etmek daha fazla enerjiyle dolmanızı sağlar. Bu sayede partnerinize daha fazla odaklanabilir ve tantrik seksin pratiklerine kulak vererek cinsel hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Tantrik Seks

Ünlü seks, ilişki ve aynı zamanda travma uzmanı olan Psalm Isadora’nın “KISS” yöntemi

1- K-Kinetic ( Kinetik )

İçimizdeki cinsel enerjiye dokunmak ve onunla kucaklaşmak anlamına gelen kinetik, Tantra’nın gerçek misyonunu açıklamak için kullandığı yöntemlerden birisi.

2- I-Intimacy ( Samimiyet )

Tantra’nın prensibi altında, samimiyet bağlarını artırarak düşünceli bir seks anlayışı yer alıyor.

3- S- Slow Down ( Yavaşlamak )

Tantrik seksin tüyolarını verirken acele etmemeniz gerektiğinden bahsetmiştik. Tantra’nın prensipleri arasında ön sevişme ve cinsel ilişkinin yavaş ve uyumlu bir şekilde ilerlemesi gerektiği yer alıyor. Peki bu ne anlama geliyor ? Isadora bu sayede, partnerinize karşı daha uyum odaklı ve birbirinizin hislerinize karşı daha fazla kulak verebildiğinizi söylüyor.

4- S- Sensuality ( Duygusallık )

Ön sevişme esnasında duygusallığı ve aşkın uyumunu artırdığınızda, kalbinizi, bedeninizi ve ruhunuzu partnerinize açmış oluyorsunuz. Bu hem kendi öz benliğinize saygı duyduğunuzu hem de partnerinize önem verdiğinizi gösterir. Verimli bir cinsellik için uyum yakalamak ve bunu sürdürmek en az diğer unsurlar kadar önemlidir.

Editörün seçtikleri

Çilek Cinsel İsteği Artırıyor

Girişimcilik Genini Harekete Geçiren Sözler

 

Bunları Kaçırma!

Regl Sancısına İyi Gelen Yiyecekler

Uzmanlar, bu dönemin kolaylıkla atlatılması için egzersiz ve yürüyüşleri ihmal etmememiz gerektiği konusunda uyarıyorlar. Peki, regl sancısına iyi gelen yiyecekler nelerdir ? Regl sancısına iyi...

Ergenlik Döneminde Cinsellik

Bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişim kadar ergenlik döneminde cinsellik de atlanmaması gereken bir konudur. İşte, bu konu hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler..😊 Ergenlik Döneminde Cinsellik Eğer...

PMS Sancılarından Bıktım!

Sıklıkla ovülasyonlu sikluslarda görülen, adet kanamasından 2-3 gün önce  başlayan ve hayatı bize zehir eden bu sendroma PMS diyoruz. İşte, premenstrüel sendrom olarak da...

Tamamlayıcı Besin Verilirken Dikkat Edilecek Noktalar

Yenidoğan bebeğe ilk altı ay yalnızca anne sütü verilmelidir. Başlangıçta besinler yumuşak- ezme kıvamda verilmeli, çok pütürlü olmayan besinler tercih edilmelidir. Peki, tamamlayıcı besin...

Avokado Maskesi Nasıl Yapılır ?

Avokadonun hayatımızda fayda sağlamadığı alan yok denecek kadar az. Öyle ki, kalp sağlığına karşı vücudumuzu koruyor, ruh halimizi iyileştiriyor ve göz sağlığı için de...